PDF Drukuj Email


Szanowni Państwo,

Dolnośląskie Stowarzyszenie Psychoterapeutów oraz Wrocławska Filia Sekcji Naukowej Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego informuje,że w dniach 14 - 15 kwietnia 2018 roku, we Wrocławiu odbędzie się IV Wrocławska Konferencja pod tytułem:

„Szaleństwo? Zaburzenie?”.Granice normy


WIĘCEJ...FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

PROGRAM KONFERENCJI

 
PDF Drukuj Email


Dolnośląskie Stowarzyszenie Psychoterapeutów informuje, że w sobotę 3.02. w godzinach od 10:30 do 17:00 odbędzie się we Wrocławiu kolejne cykliczne spotkanie grupy Balinta.

Szczegółowe informacje oraz zapisy: Agnieszka Turkiewicz-Maligranda (604 20 95 64)


 
PDF Drukuj Email
Instytut Psychoanalizy i Psychoterapii serdecznie zaprasza Państwa na

XXVII Dni IPP: „DZIECKO W TERAPII”

Konferencja psychoanalityczna odbędzie się 17 lutego 2018 r. w Warszawie.

Prelegentami będą znakomici psychoanalitycy:

SERGE FRISCH (Belgia)
psychoterapeuta, psychoanalityk szkoleniowy Belgijskiego Towarzystwa Analitycznego, reprezentant Europy w IPA, 
współzałożyciel Europejskiej Federacji Psychoterapii Psychoanalitycznej. Podczas konferencji opowie o psychozie dziecięcej. dr BERDJ PAPAZIAN (Szwajcaria) psychiatra, prezydent Szwajcarskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej Dzieci i Młodzieży,
psychoanalityk Szwajcarskiego Towarzystwa Psychoanalitycznego. Jego kliniczne wystąpienie poświęcone będzie seksualności w analizie dzieci i młodzieży. dr PIOTR KRZAKOWSKI (Francja) psycholog kliniczny, psychoanalityk Paryskiego Towarzystwa Psychoanalitycznego. W trakcie konferencji przedstawi przypadek kliniczny długoterminowej terapii dziewczynki. SAMIR FELLAK (Francja) psycholog kliniczny, psychoanalityk Paryskiego Towarzystwa Psychoanalitycznego. Przedstawi wnioski z pracy klinicznej z dorosłymi na temat wpływu dziecięcych doświadczeń na kształtowanie tożsamości. prof. MARTIN TEISING (Niemcy) psychoanalityk Niemieckiego Towarzystwa Psychoanalitycznego, v-ce przewodniczący Komitetu ds. Starości przy IPA,
Rektor International Psychoanalytic University Berlin. Poprowadzi dyskusję “Dziecko w dorosły Cena konferencji: do 19 stycznia - 250 zł, od 20 stycznia - 300 zł, studenci - 150 zł. Wpłaty z dopiskiem „Konferencja” prosimy kierować na konto IPP: 34 10201156 0000 7102 0008 5688 Osoby zainteresowane otrzymaniem rachunku prosimy o wcześniejsze przekazanie danych do faktury
skarbnikowi IPP na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. Wpłata na konto jest równoznaczna z zarejestrowaniem się na konferencję. Prosimy o zarezerwowanie tego terminu! Serdecznie zapraszamy! w imieniu zespołu IPP sekretarz Jowita Czaja
 
PDF Drukuj Email


 
PDF Drukuj EmailDolnośląskie Stowarzyszenie Psychoterapeutów


Dolnośląskie Stowarzyszenie Psychoterapeutów postawiło przed sobą cel propagowania psychoterapii leczniczej, to znaczy stosowanej do leczenia zaburzeń psychicznych. Jesteśmy grupą doświadczonych psychiatrów i psychologów zainteresowanych psychoterapią, pragniemy się w niej doskonalić oraz ją rozwijać. Stowarzyszenie ma nam pomóc w wymianie doświadczeń, oraz w prowadzeniu działalności badawczej.

Łączy nas przekonanie o dużym znaczeniu psychoterapii w psychiatrii, co nie jest jak dotąd dominującą opinią. Widzimy możliwości posługiwania się nie tylko językiem objawów i rozpoznań, ale także opisem swoistych zakłóceń procesów psychicznych: trudności w tworzeniu granic, zahamowaniu procesu separacji i indywiduacji, lęku przed wykształceniem, lub wyrażeniem własnego Ja, czy swoistymi zaburzeniami postrzegania rzeczywistości i samego siebie.

Analizując ludzkie przeżycia i zachowanie pamiętamy, że jedynie pomagamy pacjentom w jak najlepszym dostosowaniu się do środowiska w którym żyją i które postrzegają za bardzo na swój własny sposób.

Chcemy również dać naszym pacjentom możliwość uzyskania informacji na temat tego czym jest psychoterapia, kto jest wykwalifikowanym psychoterapeutą, jak wygląda adekwatne szkolenie w psychoterapii czy jak wreszcie wyglądają standardy w pracy psychoteraputy. Mamy nadzieję, że pozwoli to im na wybór odpowiedniej dla ich potrzeb formy leczenia, która realizowana będzie przez profesjonalnego psychoterapeutę.